1 października 2024
START PROJEKTU!
Zgodnie z planem rozpoczęliśmy realizację projektu Profesjonalizm. Odpowiedzialność. Empowerment. Strategiczne zarządzanie wolontariatem. Przez najbliższe miesiące będziemy pracować nad dokumentacją projektową, regulacjami, strona internetową oraz planem komunikacji i promocji. Trenerzy zaczęli pracę nad stworzeniem Programu wdrożeniowo-szkoleniowego, obejmującego m.in. standardy działania III sektora i współpracy z wolontariuszami, tworzenie kultury organizacji opartej na profesjonalnym wolontariacie oraz partycypacyjnym stylu zarządzania, aspekty organizacyjne i prawne zatrudniania wolontariuszy i in.
1 grudnia 2024
STARTUJEMY Z REKRUTACJĄ DO PROGRAMU
Od dziś zainteresowane organizacje mogą wysyłać zgłoszenie udziału w Programie swoich koordynatorów wolontariuszy. Realizacja programu planowana jest w okresie od 1 marca 2025 do 31 stycznia 2026. W tym okresie na wybrane do Programu osoby czekać będzie wsparcie ekspertów w różnych formach (stacjonarne zjazdy szkoleniowe w Warszawie, webinaria online, indywidualny coaching i mentoring), aby pomóc im wdrożyć profesjonalne zarządzanie wolontariatem we własnych organizacjach.
Mamy 20 miejsc. Rekrutacja potrwa miesiąc. Zachęcamy do zgłoszeń.
Zadanie publiczne Odpowiedzialność. Empowerment. Strategiczne Zarządzanie Wolontariatem, realizowane przez Beneficjenta - Fundację Verum z siedzibą w Warszawie, jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Wartość finansowania wynosi 156 208 zł i stanowi 100% całkowitej wartości zadania. Umowa o realizację zadania publicznego została zawarta w dniu 26 września 2024 r. Projekt odpowiada na problem w pozyskiwaniu wolontariuszy i utrzymywaniu ich w organizacji. Celem jest poprawa zarządzania wolontariatem w polskich NGO przez wzmocnienie kompetencji osób odpowiedzialnych za ten obszar w wybranych organizacjach. Pozwoli to tym osobom wdrożyć standardy profesjonalnego, strategicznego zarządzania wolontariatem we własnych organizacjach, przy wsparciu ekspertów. Działania obejmą realizację Programu szkoleniowo-wdrożeniowego przez mix szkoleń, warsztatów, doradztwa, coaching i mentoring. Następnie na bazie doświadczeń z wdrożeń w ww. pilotażowych NGO powstanie Przewodnik „Jak wdrożyć kulturę organizacji w zakresie współpracy z wolontariuszami” dla pozostałych organizacji, które chcą wdrożyć standardy profesjonalnego zarządzania wolontariatem. Równolegle będą prowadzone działania promocyjne, zachęcające do zwiększenia kompetencji w tym obszarze w ramach Zadania i przedstawiające korzyści z tego.